25 listopada 2017r. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bełżycach po raz drugi obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, w którym uczestniczyli nasi podopieczni wraz z rodzicami.
Miś, najlepszy przyjaciel każdego dziecka, świętował swoje 15 urodziny, bowiem Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 roku, dokładnie w 100 rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Wszystko zaczęło się w 1902 roku, gdy prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na zastrzelenie małego niedźwiadka. Wydarzenie to opisał dziennik „The Washington Post” zamieszczając ilustrację przedstawiającą prezydenta, który broni małego misia. Popularność rysunku wykorzystał właściciel sklepu z zabawkami w Nowym Jorku i uszył pierwszego pluszowego misia. Od tego czasu Miś jest ulubioną maskotką dzieci, a swój dzień obchodzi właśnie 25 listopada.

Historię powstania ulubionej maskotki dzieci poznały podczas spotkania w Poradni. Przypomniały sobie również różne bajeczki, których głównym bohaterem jest miś. Któż nie zna mądrego Misia Uszatka z klapniętym uszkiem, miłego i dobrego Misia Paddingtona, Misia Coralgola, który chciał śpiewać czy Kubusia Puchatka – Misia o małym rozumku, ale o wielkim sercu?
Spotkanie w Poradni to wyjątkowa podróż w bajkowy, misiowy świat, podczas której było wiele zabaw ruchowych, piosenek o misiach, współpracy i wzajemnej pomocy oraz dużo radości i dobrego humoru. Każde dziecko chętnie włączało się we wszystkie aktywności, miało też szansę zaproponować swoją zabawę.
Po wielu różnorodnych i ekscytujących zadaniach przyszedł czas na małe co nieco, jak powiedziałby Kubuś Puchatek: trochę słodyczy – znów oczywiście ulubione Misie Lubisie, żelki Misie i dużo owoców i pysznego soku (z gumijagód? ;-)
Punktem kulminacyjnym było wspólne wykonanie dużego portretu Misia oraz prezent – niespodzianka na zakończenie spotkania. Każde dziecko otrzymało pluszową maskotkę, ofiarowaną przez naszych przyjaciół i młodzież z ZS im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach w ramach akcji wolontariackiej „Daj pluszaka dla dzieciaka”. Wolontariusze ZS w Bełżycach wspierali nas również swą pomocą podczas naszej imprezy.
Wszystkim uczestnikom i przyjaciołom dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i uśmiech.

Do zobaczenia za rok
Aleksandra Palczewska-Chrześćjan

 

Dzień Pluszoweg...
Dzień Pluszoweg...
Dzień Pluszoweg...
Dzień Pluszoweg...
Dzień Pluszoweg...
Dzień Pluszoweg...
Dzień Pluszoweg...
Dzień Pluszoweg...
Dzień Pluszoweg...
Dzień Pluszoweg...
Dzień Pluszoweg...
Dzień Pluszoweg...

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
ul. M. Karłowicza 4
20-027 Lublin
tel. 81 532 50 57
781 99 43 91
sekretariat-centrum@pceippp.pl

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 7 w Lublinie
ul. M. Karłowicza 4
20-027 Lublin
tel. 81 532 80 78

sekretariat-ppp7@pceippp.pl

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Bełżycach
ul. Fabryczna 2b
24-200 Bełżyce
tel. 81 517 27 78
sekretariat-belzyce@pceippp.pl

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Bychawie
ul. Gen. Andersa 2
23-100 Bychawa
tel. 81 566 02 32
sekretariat-bychawa@pceippp.pl